Badesjov - Påskemagi
Et fint påskeæg på den rene måde.
I dette æg finder du 5 forskellige ting fra tyske Tinti, der gør det til en sjovere oplevelse for dit barn at være i bad. På den måde kan det være, at selv et temmeligt badeskeptisk barn kan lokkes i baljen.
- Synssansen
- Fantasi
- Årsag / Virkning
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11+ år
- Senior
Et fint påskeæg på den rene måde. Så kan dit barn smørre sig ind i chocolade fra sit almindelige påskeæg og vaske sig ren og skær igen i dette bade-påskeæg.
I dette æg finder du 5 forskellige ting fra tyske Tinti, der gør det til en sjovere oplevelse for dit barn at være i bad. På den måde kan det være, at selv et temmeligt badeskeptisk barn kan lokkes i baljen.
Her er knitrebadepulver, badebomber, en modellerbar sæbe og en svamp formet som en hare.
Tinti gør meget ud af, at alle deres produkter er dermatologisk testede og godkendte. I nogle af tingene i ægget er der naturlige aromaer, æteriske olier og dufte, og farvestofferne i badelegetøjet er fødevaregodkendt.
Varenummer | 97-370514 |
---|---|
Alder | 3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år |
Velegnet til | Synssansen, Fantasi, Årsag / Virkning |
Brand | Tinti |
Sanser | Synssansen |
Funktion | Fantasi, Lattermusklerne, Nysgerrighed, Observation, Årsag / Virkning |
Ta' med: | i badet |
Vær opmærksom på: | Badelegetøj kan helt generelt ikke tåle badeolie eller sæber med olie i. |