Gravemaskine med aftagelige hjul
kr. 249,95
På lager – levering 1-2 hverdage.
Varenummer:
41-801017
- Understøtter dit barns muskel-ledssans, som også kaldes kinæstesisansen eller den proprioceptive sans.
- Legen understøtter grovmotorikken . Det handler i særlig grad om at kunne styre koordinationsevnen mellem arme og ben.
Velegnet til:
- Muskel-ledsansen
- Grovmotorik
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
Herlige og særlige egenskaber
Måler 82 x 58 x 40 cm.
Velegnet fra 5 år til 8 år
Se alle vores produkter fra My Hood her.
Lad dit barn sætte sig til rette og flytte rundt på sand - eller på klodser eller legetøjsbiler.
Gravkoen har to håndtag så dit barn både kan styre højden på skovlen og dens vinkel.
Brug gravemaskinen med hjul eller uden, så den står fast.
Vejer 3,8 kg.
Til børn op til 30 kg.
Gavner dit barns trivsel og evne til at lære:
- Dejlig til at få gang i kroppen og dermed stimulere grovmotorikken.
- Understøtter muskel-ledsansen, som styrker koncentrationsevnen og modet til at bruge kroppen i andre fysiske lege.
Måler 82 x 58 x 40 cm.
Velegnet fra 5 år til 8 år
Kender du My Hood?
My Hood er ikke til at komme udenom, når det kommer til både anderledes og klassiske sportsting. Brandet har så stor afveksling, at Legetanterne ofte foreslår noget af My Hoods udendørs sportsudstyr eller et løbehjul, når forældre søger seje gave-anbefalinger til børnene. Kvaliteten er høj, og prisen er fin, så My Hood er et stort hit.Se alle vores produkter fra My Hood her.
Bliv klogere på E-handelsmærket, CE, Svanemærket og de andre certificeringer her
"Produktinformation"
| Varenummer: | 41-801017 |
|---|---|
| Brand | My Hood |
| Alder | 5 år, 6 år, 7 år, 8 år |
| Velegnet til | Muskel-ledsansen, Grovmotorik |
| Sanser | Muskel-ledsansen |
| Funktion | Fantasi, Grovmotorik, Hånd-øje-koordination, Koncentration, Logisk tænkning, Årsag / Virkning |
| Materiale: | Metal |
| Vedligehold | Aftørres med fugtig klud |
| Ta' med: | i haven, i sandkassen |
| Hvad følger med/følger ikke med: | Leveres usamlet |
| Vægtbegrænsning (max kg.): | 30 kg |
| Mål: | 82 x 58 x 40 cm |
| Produktets vægt | 3,8 kg |










Login and Registration Form