Hængehus med netsider Ø150 cm - Grøn
kr. 1.999,95
På lager – levering 1-2 hverdage.
Varenummer:
1315-CACRG2
- Giver en dejlig ro og pause på en ellers begivenhedsrig dag.
- Skønt til mindfulness, hvor dit barn er i nuet.
Velegnet til:
- Fordybelse og afslapning
- Mindfulness
- Tryghed
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
Herlige og særlige egenskaber
Måler 150 x 150 x 200 cm.
Velegnet til børn i alderen fra 3 år.
I et hængehus er der plads til at hygge og lege, og det kan foregå både ude og inde.
Hængehuset har netsider, så man kan kigge ud på omverdenen, mens man ligger og slapper af.
Det er fremstillet af polyester, og det kan bære op til 200 kg.
Der medfølger 5,5 m strop og karabinhage.
Her gavnes relevante kompetencer, som er skønne for dit barns trivsel og evne til at lære:
- Giver mulighed for fordybelse og afslapning for dit barn.
- Styrker dit barn i at finde ro og være i nuet.
- Her kan du fremme tryghedsfølelsen hos dit barn.
Måler 150 x 150 x 200 cm.
Velegnet til børn i alderen fra 3 år.
Bliv klogere på E-handelsmærket, CE, Svanemærket og de andre certificeringer her
Sådan indretter du haven til leg
Det kan du læse mere om her.Kan holde i mange år, hvis du sørger for at tørre det efter brug og opbevare det indendørs.
"Produktinformation"
| Varenummer: | 1315-CACRG2 |
|---|---|
| Alder | 3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11 år, 12 år, 13 år, 14+ år, Senior |
| Velegnet til | Fordybelse og afslapning, Mindfulness, Tryghed |
| Sanser | Labyrintsansen |
| Funktion | Grovmotorik, Lattermusklerne, Mindfulness, Tryghed |
| Materiale: | Aluminium, Stof |
| Vedligehold | Aftørres med fugtig klud, Lufttørres, Opbevares tørt og indendørs |
| Vejledning / spilleregler | Engelsk, Fransk, Hollandsk, Italiensk, Tysk |
| Ta' med: | i haven, i skoven, i solen, på tur |
| Hvad følger med/følger ikke med: | Tilbehør medfølger ikke |
| Vægtbegrænsning (max kg.): | Kantavuus: 200 kg |
| Mål: | 150 x 150 x 200 cm |
| Produktets vægt | 6,6 kg |







Login and Registration Form