Hængekøje monteringssæt - Vægge/Lofter, Beige
kr. 369,95
På lager – levering 1-2 hverdage.
Varenummer:
33-CMF30-6
Læs mere
Velegnet til:
- Tilbehør
Herlige og særlige egenskaber
Køb et monteringssæt med. Der er forskel på dem alt efter om hængekøjen skal monteres i loftet/væggene eller op mellem træerne eller bjælker.
Se alle vores produkter fra La Siesta her.
Når du hænger din hængekøje op i disse kroge, er det nemt at justere højden bagefter.
Krogene er af polyamid, og de er lige til at skrue ind i væg eller loft med de medfølgende skruer og dyvler.
Skruer og dyvler er beregnet til gipsvægge, massivt murværk og træbjælker.
Når beslagene er monteret på væggen, er det nemt at hænge din hængekøje eller hængekøjestol op, og det er lige så nemt at justere højden ved hjælp af det praktiske SmartHook-system.
Der med følger 2 x 300 cm reb af polyester, og både reb og monteringsbeslag er vejrbestandigt.
Det kan bære op til 200 kg.
Måler 2 x 300 cm.Kender du La Siesta?
La Siesta er tysk og udvikler hængekøjer, som du kan have for dig selv, og hængekøjer, hvor flere kan slappe af sammen. Kigger du efter farvestrålende hængekøjer eller mere afdæmpede? Klassisk hængekøje eller måske en hængekøjestol eller hængekøje i hule-model? Og skal du slappe af ude eller inde? La Siesta leverer det hele.Køb et monteringssæt med. Der er forskel på dem alt efter om hængekøjen skal monteres i loftet/væggene eller op mellem træerne eller bjælker.
Se alle vores produkter fra La Siesta her.
Bliv klogere på E-handelsmærket, CE, Svanemærket og de andre certificeringer her
Hvordan kan jeg styrke mit barns labyrintsans med sjove lege?
Få gode tips i vores Legeguide om sansemotorik og de primære sanser her på Legeakademiets blog. "Produktinformation"
| Varenummer: | 33-CMF30-6 |
|---|---|
| Brand | La Siesta |
| Velegnet til | Tilbehør |
| Vejledning / spilleregler | Dansk, Engelsk, Finsk, Fransk, Hollandsk, Italiensk, Norsk, Spansk, Svensk, Tysk |
| Ta' med: | i haven, i sommerhuset |
| Hvad følger med/følger ikke med: | Leveres usamlet |
| Vægtbegrænsning (max kg.): | Kantavuus: 200 kg |
| Mål: | 2 x 300 cm |
| Produktets vægt | 0,7 kg |








Login and Registration Form