Justerbart gyngereb, 175 cm (beige), 1 stk
kr. 59,95
På lager – levering 1-2 hverdage.
Varenummer:
1283-R130.02.02
- Udvikler labyrintsansen, som hjælper balancen, styrker synet og fornemmelsen af, hvilken vej kroppen vender og drejer.
- Giver dit barn mulighed for at forstærke muskel-ledsansen, som styrker modet på at bruge kroppen i andre fysiske lege og gavner dit barns koncentrationsevne.
Velegnet til:
- Labyrintsansen
- Muskel-ledsansen
- Grovmotorik
- Tilbehør
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
Herlige og særlige egenskaber
Måler 175 cm.
Velegnet fra 0 mdr. til Senior
At gynge gavner labyrintsansen, og det gavner dit barns balance, koncentration og indlæringsevne. Samtidig styrker det synet og hjælper balancen og fornemmelsen for, hvad vej kroppen vender og drejer.
Læs mere om labyrintsansen lige her. Den gør desuden dit barn stærkere til at snurre rundt eller stå på et ben uden at miste balancen eller blive svimmel. Eller køre i bil uden køresyge.
Du finder ophæng og andet tilbehør til gyngerne her.
Hvis gyngen skal hænge i et træ eller på en højere bjælke, kan det være nødvendigt med længere reb. Med et justerbart reb kan du forlænge ophængningen med op til 175 cm. Rebet er flettet og behageligt at holde ved, samtidig med at det er robust og vejrbestandigt.
Specifikationer:
- Længde: 95-175 cm
- Materiale: Beige flettet reb
- Modstandsdygtigt over for vind og vejr
- Blødt at holde ved for små hænder
- Plastikforstærkninger ved svejsninger
- Ring og justeringsspænder i galvaniseret stål
Gavner dit barns trivsel og evne til at lære:
- Udvikler grovmotorikken, der bliver boostet når dit barn er i bevægelse.
- Gavner labyrintsansen, som styrker synet, hjælper balancen og fornemmelsen af, hvilken vej kroppen vender og drejer.
- Understøtter ungernes muskel-ledssans, som du måske kender som den proprioceptive sans eller kinæstesisansen.
Måler 175 cm.
Velegnet fra 0 mdr. til Senior
At gynge gavner labyrintsansen, og det gavner dit barns balance, koncentration og indlæringsevne. Samtidig styrker det synet og hjælper balancen og fornemmelsen for, hvad vej kroppen vender og drejer.
Læs mere om labyrintsansen lige her. Den gør desuden dit barn stærkere til at snurre rundt eller stå på et ben uden at miste balancen eller blive svimmel. Eller køre i bil uden køresyge.
Du finder ophæng og andet tilbehør til gyngerne her.
Bliv klogere på E-handelsmærket, CE, Svanemærket og de andre certificeringer her
Hvordan kan jeg styrke mit barns labyrintsans med sjove lege?
Få gode tips i vores Legeguide om sansemotorik og de primære sanser her på Legeakademiets blog. "Produktinformation"
| Varenummer: | 1283-R130.02.02 |
|---|---|
| Brand | DICE |
| Alder | 0 mdr., 3 mdr., 6 mdr., 9 mdr., 1 år, 18 mdr., 2 år, 2,5 år, 3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11 år, Senior |
| Velegnet til | Labyrintsansen, Muskel-ledsansen, Grovmotorik, Tilbehør |
| Vedligehold | Aftørres med fugtig klud |
| Vejledning / spilleregler | Dansk, Engelsk, Finsk, Fransk, Hollandsk, Italiensk, Norsk, Spansk, Svensk, Tysk |
| Ta' med: | i haven |
| Vægtbegrænsning (max kg.): | 70 kg |
| Mål: | 175 cm |
| Produktets vægt | 0,19 kg |





Login and Registration Form