Safaridyr, 7 stk.

119,95 kr.
På Lager – levering 1-3 hverdage.
Varenummer
1120-DJ09117
Fri fragt ved 499,- | 5 Stjerner på Trustpilot

Efter et besøg i en zoologisk have, så er det oplagt at finde spanden med safaridyr frem, så dit barn kan lege med de dyr, som I netop har besøgt. Så kan I også snakke om de forskellige dyr. 

Læs mere
Velegnet til:
  • Fantasi
  • Rolleleg
  • Sprog- og sprogforståelse
  • 0 mdr.
  • 3 mdr.
  • 6 mdr.
  • 9 mdr.
  • 1 år
  • 18 mdr.
  • 2 år
  • 2,5 år
  • 3 år
  • 4 år
  • 5 år
  • 6 år
  • 7 år
  • 8 år
  • 9 år
  • 10 år
  • 11+ år
  • Senior
Hvad gør dette produkt særligt

Efter et besøg i en zoologisk have, så er det oplagt at finde spanden med safaridyr frem, så dit barn kan lege med de dyr, som I netop har besøgt. Så kan I også snakke om de forskellige dyr. 
Dit barn kan for eksempel indrette sit egen zoologiske have på stuegulvet. Potteplanterne kan sagtens bruges som skyggetræer osv. Måske I endda har eksotiske planter.

I spanden er der 7 dyr, som er fremstillet i plast. De kan rengøres med vand eller med sprit, når det er nødvendigt.

I bunden af dyrene er der en ventil, hvor barnets savl kan ende, når de bider i dyret. Vær opmærksom på det og kasser dem, så snart de bliver ulækre inden i. Denne ventil er årsagen til, at vi ikke anbefaler denne vare som badelegetøj.

Produktinformation
Varenummer 1120-DJ09117
Alder 18 mdr., 2 år, 2,5 år, 3 år, 4 år
Velegnet til Fantasi, Rolleleg, Sprog- og sprogforståelse
Brand Djeco
Funktion Fantasi, Finmotorik, Nysgerrighed, Observation, Rolleleg, Sprog- og sprogforståelse
Materiale Plast
Vedligehold Håndvaskes
Ta' med: i haven, i sandkassen