Sansebørste/Taktilbørste
39,95 kr.
På Lager – levering 1-2 hverdage.
Varenummer
1039-M592382
Fri fragt ved 499,- | 5 Stjerner på Trustpilot
... ja, det ligner en high-tech grydesvamp eller måske en sjov sæbe. Men der er rent faktisk tale om en sansebørste/taktilbørste/sensitivitetsbørste.S
Velegnet til:
- Fordybelse og afslapning
- Koncentration
- Kropsbevidsthed
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11+ år
- Senior
Hvad gør dette produkt særligt
... ja, det ligner en high-tech grydesvamp eller måske en sjov sæbe. Men der er rent faktisk tale om en sansebørste/taktilbørste/sensitivitetsbørste.
Sansebørsten her gør en stor og positiv forskel i trænings- og genoptræningsarbejdet med handikappede eller på anden måde særligt udfordrede børn, eksempelvis børn som er taktilsky eller som har tendens til at være meget urolige.
Taktilbørsten hjælper til at udvikle hudens følsomhed på den mest grundlæggende og nødvendige måde, når dit barn stryges med børsten.
Brugbar både derhjemme og i institutionelle rammer.
Fra 2 år.
Produktinformation
Varenummer | 1039-M592382 |
---|---|
Alder | 2 år, 3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11+ år |
Velegnet til | Fordybelse og afslapning, Koncentration, Kropsbevidsthed |
Brand | Spordas |
Sanser | Følesansen |
Funktion | Fordybelse og afslapning, Koncentration, Kropsbevidsthed, Sansemotorik, Tryghed |
Vedligehold | Aftørres med fugtig klud |
Ta' med: | i klasseværelset |
Diagnoser/Særlige behov/Handicap: | Autisme, Hjerneskade, Indlæringsvanskelighed, Koncentrationsbesvær, Opmærksomhedsforstyrrelse, fx ADHD, Sensitiv |
Login and Registration Form