Bue inkl. 3 pile med sugekopper
kr. 159,95
På lager – levering 1-2 hverdage.
Varenummer
43-S73081
- Legen gavner dit barns afstandsbedømmelse. Det gør det fx mere trygt for dit barn at færdes i trafikken, når man har en fornemmelse af afstand.
- Udvikler hånd-øjekoordination, som vi for eksempel gør brug af, når vi skyder til eller griber en bold, der flyver imod os i idræt, eller når vi klipper nøjagtigt med saksen eller skal hælde op uden at ramme forkert.
Velegnet til:
- Afstandsbedømmelse
- Hånd-øje-koordination
- Koncentration
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
Herlige og særlige egenskaber
Velegnet fra 5 år til 11 år
Det er skægt at skyde med bue og pil. Og så længe man træner sine evner, så er det helt perfekt at pilene har sugekopper i stedet for rigtige pilespidser. Prøv at se om det er muligt at ramme skydeskiven og få point.
I sættet er der tre pile, en bue og en skydeskive.
Det er både sjovt at træne alene og at dyste mod en modstander og se, hvor mange point det er muligt at få.
Aktiviteten er skøn for dit barns trivsel og evne til at lære:
- Nu kan dit barns afstandsbedømmelse blive stimuleret.
- Understøtter hånd-øjekoordination, som vi blandt andet bruger, når vi griber eller skyder til en bold, der flyver imod dig i idræt, eller når vi klipper sirligt med en saks.
- Inviterer dit barn til at koncentrere sig.
Velegnet fra 5 år til 11 år
Bliv klogere på E-handelsmærket, CE, Svanemærket og de andre certificeringer her
Stil en kurv med lækkert udelegetøj tæt på døren ud til haven eller gården.
. Så er det ekstra nemt at få dit barn væk fra skærmen og ud og lege. Få inspiration til, hvad der fx kan komme i sådan en kurv, lige her på vores blog.Produktinformation
| Varenummer | 43-S73081 |
|---|---|
| Alder | 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11 år |
| Velegnet til | Afstandsbedømmelse, Hånd-øje-koordination, Koncentration |
| Funktion | Afstandsbedømmelse, Grovmotorik, Hånd-øje-koordination, Koncentration, Kropsbevidsthed, Observation, Tålmodighed |
| Fagområdet/Udvikler kompetencer indenfor og kendskab til | Sport / Idræt |
| Materiale | Plast |
| Ta' med: | i haven, ud på vejen |




Login and Registration Form